Přes nedělní dopoledne jsem se opět vrhl na doplnění chybějících knih v katalogu na LibraryThing. Nutno podotknout, že přidat jich stále chybí většina. Současně jsem se opět snažil použít plugin Elementor pro WordPress. Již podruhé s velkým očekáváním, ale opět s velkým zklamáním. Něco mi na něm nesedí. Klasický blokový editor Wordpresu mi sedí více.

nedělní o knihách a wordpressu…

Pořád mi však na tom blokové editoru chybí některé funkce, které měl klasický editor. Například jsem zatím nezjistil, jak přidat fotky přes plugin Pixabay. Aktuálně řeším tak, že fotku z Pixabay stáhnu a pak nahraju do příspěvku. V klasickém editoru, kde byla možnost okamžitě obrázek vyhledat, upravit a vložit, byla celá operace komfortnější.


Obrázky zdarma. Ideální pro mé účely.


Znovu však musím vyzdvihnout funkčnost a jednoduchost používání aplikace LibraryThing. Katalogizovat knihy je pak úplná hračka. Můj postup je jednoduchý. V mobilní aplikaci si naskenuji čárové kódy na knihách, které obsahují již ISBN. Díky přidaným českým zdrojům, se mi knihy automaticky vyhledávají v jiných katalozích a přidávají do toho mého. Paráda. Samozřejmě né všechny kniho to napoprvé najde. Starší knihy, nebo bez ISBN je nutno vyhledat nebo přidat ručně. Momentálně bych přiřadil úspěšnost automatického záznamu tak na 80%.


Nemůžu si vynachválit. Zkuste taky.


Co aplikace samotná nenajde dohledám už přes internetové stránky na počítači. Abych nedělal chaos, katalogizaci provádím vždy po jedné poličce. Nejdřív přes mobilní aplikaci, pak vyfotím celou poličku a začerním knihy, které se načetly. Zbylé pak doplňuji ručně. Obvykle stačí dohledat ISBN a vyhledat v některém vhodném katalogu.