Tato osobní stránka je koncipována spíš všeobecně s ohledem na mé zájmy a aktivity.

Proč osobní stránka?

Neúčelová záležitost. Baví mě psát a zde zveřejněné texty odrážejí mé zájmy. Vlastní stránky beru jako zábavu. Kdysi jsem na svém blogu míval reklamy, které dokázaly i něco málo vydělat. Vzpomínám na jeden krátký článek, který měl během pěti hodin více než 30 000 shlédnutí.

Dnes však reklamy nepovažuji za důležité a raději udělám vlastné reklamu něčemu, co má pro mě smysl a kde vidím přínos.

Dále stránky vnímám jako výuková kanál. Zaprvé si zapisuji své myšlenky. Vícenásobná interakce s nimi mi pomáhá setřídit nasbírané informace a současně slouží k jejich lepšímu zapamatování. Cvičení slovní zásoby a psané vyjádřování je také pro mě důležité, jelikož nyní tento skill vnímám velice nízko.

Snad posledním účelem stránek je k testování. pomocí nich můžu testovat své zkušenosti s ruznými doplňky, automatizací na stránkách. Začínám přicházet na chuť například aplikaci IFTTT.

V čem píšu

Úplné začátky datuji ke konci základní školy a přechod na střední školu. S prvním počítačem netrvalo dlouho k tvorbě první stránky, která ještě nebyla plně určena ke sdílení. Později jsem již do dalších stránek promítl své zájmy. Jedním z nich byly zbraně, konkrétně dlouhé pušky, odstřelovací pušky a vše okolo tohoto tématu. Součásti byly i krátké články zabývající se balistikou. Tyto stránky byly psány v jednoduchém HTML kódu. Stránky byly poměrně populární. Dokonce jsem získal externího přispívatele, který pro můj web uvolnil několik článků. Současně jsem při hledání zjistil, že se odkazy na tyto stránky vyskytují na různých tematických fórech po celém světě. Dokonce jsem odkaz na mou stránku našel i ve zdrojích jedné bakalářské práce. Tyto stránky byly po asi deseti letech odstaveny, ale zvažuji jejich obnovu.

Později jsem přešel na Blogger, který se mi líbil, ale pořad mi tam něco chybělo, nějaká cutomizace. Následoval WordPress. Chvíli trvalo si zvyknout, ale dnes pro mě naprosto ideál. Zkoušel jsem přejít i na Joomla, ale to je už určeno pro jinou třídu uživatelů. Dnes opět píši pouze přes WordPress.

Kde dále mě najdete?