Kvůli celosvětovému šíření koronaviru, jsou ve velké části světa přijímány opatření, která by měla zamezit další šíření nákazy. Jedním z nich je jednoduché pravidlo, které radí, aby lidé zůstali doma. Internetem se šíří hesla #StayAtHome, #ZustanDoma a podobně. Buďme ohleduplní a snažme se toho držet. Mnoho lidí nestále bojuje o životy ostatních občanů planety a nerespektováním jednoduchých pravidel jim přidělujeme pouze další práci.

Co dělat doma? Nejdříve se podívejte, co je potřeba dodělat v domácnosti, co jste dlouho odkládali a na co nebyl čas 🙂

Pokud už vše z toho máte hotovo, je třeba najít se nějakou domácí zábavu. Pokusím se zde pravidelně doporučovat, co se dá doma dělat.

Krok první. Přečtěte si nějakou knihu 😀

…klasická zábava

Karty

Jednoduché, populární, dostupné a s mnoha variantami. Základní balíčky karet se dají sehnat do padesáti korun, ale věřím, že se každému doma válí nějaký balíček. Mé oblíbené balíčky pocházejí z dílny Piatniku. Některá pravidla karetních her najdete ZDE. Například klasická “VOJNA” se dá hrát s čímkoliv a bez jakýchkoliv znalostí složitých pravidel.

Pokud si chcete něco zahrát na PC nebo na mobilu pak mohu doporučit klasického Solitéra (Solitaire), taky známého jako Pasiáns. Hra pro jednoho je ideální pro tyto chvíle.

Pro rychlé hraní stačí napsat do Google heslo Pasiáns. Na prvním místě vyskočí jednoduchá aplikace pro hraní.

Napište “Pasiáns” do google vyhledávače a hned hrajte

Pokud vás to chytne, bude se hodit už něco dostupnějšího. Dávám přednost klasické aplikaci od Microsoftu. U starších Windows byly karetní hry základem pro zabíjení času. Hráli jsme to snad všichni. Oblíbenost této hry zapříčinila trochu péče ze strany Microsoftu. Dnešní aplikace nabízí vše, na co jsme byli zvyklí. Pro mě je Klondike top. V aplikaci je možné si vybírat z náročností, výzev (denní i speciální) a hlavně z pěti klasických her.

Hra je dostupná pro Windows, iOS a Android.

Hra je to návyková. Akorát po čase začnou být otravné reklamy, které se však spustí jen občas, obvykle před prvním rozdáním. Pak po dlouhou dobu se reklamy nezobrazují. Hra je zdarma, ale za poplatek je možné si reklamy nechat deaktivovat.

SUDOKU

Za mě nejlepší aplikace na sudoku nabízí aplikace SUDOKU.COM. Kromě běžného luštění a denních výzev nabízí i speciální výzvy, které jsou termínované, obvykle trvají jen pár dní. Je možné si volit mezi obtížnostmi a dostupná je i základní statistika. Doporučuji hraní na mobilu, ale dá se hrát i přes internetový prohlížeč. Aplikace je zdarma.

Sudoku si občas zahraju na stránkách NY Times. Jednoduchá aplikace s třemi obtížnostmi. Je možné si sudoku vytisknout. Pro rychlejší luštění je možno zaškrtnout políčko Auto Candidate Mode, které samo vyplní číselné kandidáty jednotlivých políček.

Dneska konec?

Pro dnešek zatím vše. V provizorní Rubrice (najdete v horním Menu) budou přibývat další nápady co doma. Mám připravené další, nejen hry, ale třeba i pro vzdělávání.