Je tu čtvrtek. Jsme za polovinou tohoto týdne. Venku jsou zbytky sněhu, mrzne, je pozdní odpoledne a venku, po jasném dni, zapadá slunce. Jaká to metafora k mé profesní kariéře.

Práce, WordPress, spamy a Červený trpaslík

Práce

Poslední lednový den je současně mým posledním pracovním dnem. Den kdy se loučím, po několikaletém působení, se svými spolupracovníky a opouštím firmu, kde jsem byl tak spokojen.

Co mě dál čeká? Zatím jsou to jen představy a částečné informace. Avšak už zítra se začne odkrývat realita. V pátek již nastoupím v novém působišti. Zůstanu dál v technicky zaměřené firmě a stále se budu držet elektřiny.

WordPress

Tak jsem poslechl chytré rady z konce minulého roku. Ty varovaly před aktualizací na WordPress 5.0. Nemohu potvrdit zda obavy před touto aktualizací byly oprávněné. Blokový editor jsem začal používat na poslední české lokalizaci WordPressu 4. Jeho funkčnost však nebyla stále stoprocentní. Později, během ledna, se editor Gutenberg počeštil. Začal se mi líbit více. Tento týden mi už vyskočila aktualizace na WordPress 5 v české lokalizaci. Bez váhání jsem instaloval. Zatím si nemohu stěžovat. Rychle si zvykám na jeho funkce, především používání zkratek při vytváření bloků formou /Nadpis, /obrázek a podobně. Dokonce jsem přestal dál uvažovat nad, pro mě asi zbytečnými, pluginy pro tvorbu stránek typu Elementor a Divi. Možná vyzkouším i jinou šablonu.

Spamy

S WordPressem souvisí i jedna nepěkná věc, která se děje v posledních dnech. Je to spam, který po stovkách přibývá v mých komentářích. Naštěstí mám komentáře moderované, tedy na veřejnost se nic z tohoto škodlivého obsahu nedostane. Snažím se mazat, ale opravdu to ručně nejde. Musím se podívat možná po nějakém pomocníkovi, nebo nastavení kontroly v již používaných pluginech. Do konce roku jsem měl těchto spamů pouze pár. Daly by se spočítat na prstech jedné ruky možná. Nárůst mě trochu děsí.

Červený trpaslík

A konečně poslední téma. Závislost na Červeném trpaslíkovi. Stále si vzpomínám, když jsem omylem viděl první díl kultovního britského sitcomu. Byl jsem na prvním stupni základní školy. Jsou to už roky. Celou základní sérii jsem viděl asi už….., no hodněkrát. A stále mě ten seriál baví. Ba co více. Závidím všem postavám a přál bych si být na jejich místě 🙂 Cestovat vesmírem a prožívat jejich dobrodružství. Kdo by to nechtěl.

Red Dwarf (Zdroj: dave.uktv.co.uk)

K poslechu

Dave Lister, vlastním jménem Craig Charles 🙂